2020 елның 22 октябре, пәнҗешәмбе

Республиканың агросәнәгать комплексында сөт терлекчелегенең нәтиҗәлелеген арттыру, җитештерү күрсәткечләрен арттыру, югары продуктлы таналар үстерү, сөт җитештерү, терлекләрне ашату һәм үрчетү мәсьәләләрендә практик ярдәм күрсәтү максатларында республика авыл хуҗалыгы предприятиеләренең терлекчелек секторы үсешен анализлау буенча эшче төркем төзелде.

Бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары Габделхак Мотыйгуллин эш визиты белән Баулы районында булды.

Визит барышында ул Хаҗиев КФХ һәм Березовские Зори " ҖЧҖ хуҗалыклары эшчәнлеге белән танышты.

0 айдан 6 айга кадәр яшь мөгезле эре терлекне үстерү һәм терлекләрнең сакланышы мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Очрашу ахырында алар терлекләрне тоту шартлары, аларны ашату һәм бозауларның йогышлы авыруларын профилактикалау схемалары турында фикер алыштылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: