2019-2020 елларга сөт тармагын үстерү перспективалары.

2019 елның 23 апреле, сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында 2019-2020 елларга сөт тармагын үстерү перспективалары турында фикер алыштылар. Киңәшмә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов рәислегендә узды, анда бишенче чакырылыш Дәүләт Думасы депутаты, Сөт җитештерүчеләрнең милли берлеге президенты Айрат Хәйруллин, Сөт җитештерүчеләрнең милли берлеге генераль директоры Артем Белов, шулай ук республикада Сөт җитештерүчеләрнең һәм эшкәртүчеләрнең әйдәп баручы җитештерүчеләре һәм эшкәртүчеләре катнашты.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы - Татарстан Республикасы Баш дәүләт ветеринария инспекторы Алмаз Хисаметдинов Таможня берлегенең «Сөт һәм сөт продукциясе иминлеге турында " техник регламенты таләпләре турында мәгълүмат бирде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: